Novinky       Zaira Arwen   Foto       Video Odkazy   Guest book

copyright ©
Eva Komínková


28.-29.2.2009 - Víkendová výprava za ovečkami a štěňátky

Spoluúčastníci zájezdu:

Dáša Laníková a Elfík

Jana Krahulíková, Vašek Ullver a Fajny, Brixa


Foto: zde

Tato akce pro mě propukla už v pátek, kdy jsme se se Zairou vydaly k "hodné tetě" Dáši. V sobotu ráno nás pak v Prostějově vyzvedli Vašek s Jančou a po nečekaném IQ testu aneb jak zapnout bezpečtnostní pásy se vyrazilo. Zatímco cestující na zadních sedadlech měly poněkud ztíženou komunikaci díky vysoké hromadě zavazadel uprostřed, pejsci v kufru si demokraticky rozdělili přidělený prostor. Na dvou třetinách se spokojeně rozvaloval raptorek Brixinka a o zbývající třetinu se dělili Elfík se Zairou. Z technických důvodu byl poslední psí člen, Fajny, umístěn vepředu. GPS Jarda nás úspěšně dovedl k cíli, kde nás čekalo stádo oveček (asi zkřížených s osly - podle jejich schopnosti zapřít se, čumět do země a nehnout se z místa) a náš instruktor Lukáš Vaňourek. Brzy po nás dorazila i Ilča s Tesou a byli jsme kompletní.

Dáša objednala krásné jarní počasí, takže den to byl moc příjemný. K výkonům našich "ovčáků" - dozvěděli jsme se, že opravdové vlohy pro pasení z nich nemá nikdo, ale každý se s ovečkama nějak vypořádal. Ti úspěšnější (Tesa a Fajny) je dokonce přiměli k pohybu :-) Největší nadšení a snahu projevovala jednoznačně Tesinka. Fajny to díky své ovladatelnosti zvládal s nadhledem, navíc si velice oblíbil košár. Elfík se s ovečkama seznamoval a brzy přišel na to, že obíhat je a štěkat na ně je děsná psina, bohužel ovečky byly jako přirostlé k zemi. No a Zaira dělala vše, co jsem jí řekla (tj. pokusy o balance), ale smysl toho všeho jí asi zůstal utajen :-) Chvílemi to brala jako bezva hru ve stylu "oběhnu košár a pak se zakousnu do paničky", jindy se snažila o komunikaci s ovcemi, ať už štěkáním nebo očicháváním ovčích zadků a nakonec se rozhodla udělat něco pro svou image a vyválela se v ovčích bobcích. Rozhýbat ovce se ale přes veškerou snahu nepodařilo ani mně. Každopádně zkušenost to byla zajímavá a nové informace pro nás přínosné.

Odpoledne jsme se přesunuli k Ilči do Plzně, kde se k nám připojili i Amoníci se Zaiřinou ségrou Wandou. Následovala celovečerní debata, posun času a v neděli ráno jsme vyrazili do Prahy omrknout štěňátka F Nirreterrit. Tam čas neuvěřitelně rychle utíkal, takže brzo se už jelo zpátky směr Prostějov. Naše smečka strávila téměř celý den v autě. Elfík vydržel skoro celou dobu sedět v koutku a usínat, takže mu občas spadla hlavička. Nakonec se ale v kufru utvořila "sendvičová" konformace - Zaira si lehla na Brixu a Elfík si udělal gauč ze Zairy. Na zpáteční cestě nás provázel liják, zřejmě konec objednávky :-) Takže díky všem za skvělý víkend !!!<< Zpět